Systemy płaszczyznowe to najbardziej energooszczędna forma ogrzewania. Decydując się na układ ścienny otrzymujemy najzdrowszą formę grzewczą, która nie osusza powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Nie podgrzewa nam sufitu ani podłogi, tylko uzupełnia straty ciepła w miejscu, w którym powstają - na przegrodach zewnętrznych.

Najwyższy czas na podsumowanie systemów ogrzewania ściennego 3THERMO po 12 miesiącach eksploatacji w budynku o pow. 140 m2. Zużycie gazu wyniosło 895 m3, z czego do grzania zużyto około 820 m3. Koszty ogrzewania piecem gazowym przez cały rok wynosiły zatem 1800 zł brutto.

Budynek, w którym w 2017r. został zainstalowany system ogrzewania 3THERMO, to klasyczny budynek z lat 70-tych typu "kostka". Ze względu na ogromne straty ciepła w ówczesnej technologii budowlanej (mostki termiczne, brak wykorzystanych materiałów energooszczędnych), przyjęto zapotrzebowanie na poziomie 100 W/m2 powierzchni użytkowej. Technologię ogrzewania ściennego zastosowano na powierzchni 140m2, które jest zasilane piecem gazowym IMMERGAS VITRIX ZEUS 26 (był wykorzystywany przed remontem c.o. w obiekcie). Do ogrzania jest zaledwie 17 litrów wody, które powodują, iż bezwładność układu jest niewielka, a tym samym idealnie wykorzystywane jest sterowanie niezależne w każdym użytkowanym pomieszczeniu, jak również zewnętrzna czujka pogodowa sterująca temperaturą zasilania wody w układzie centralnego ogrzewania.

W sezonie grzewczym 2019/2020 piec został uruchomiony na początku października 2019 i pracował do 20 maja 2020r. Okres rozliczeniowy z PGNiG odbywa się corocznie pomiędzy 01.05 a 30.04 następnego roku, zatem obliczenia przyjęto na podstawie kosztów opłaty za paliwo gazowe obowiązujące w miesiącu 04.2020r, co dało kwotę 2,25 zł brutto / m3.

 Zestawienie miesięczne zostało wyliczone na podstawie odczytów gazu na początku każdego miesiąca.

Jak widać z powyższych rozliczeń średnie miesięczne zużycie gazu w sezonie letnim wynosiło około 6m3, co daje około 72m3 rocznie, a zatem zużycie paliwa gazowego do ogrzewania budynku wyniosło około 820m3, co po przemnożeniu przez kwotę 2,25zł wynosi w przybliżeniu 1800 zł.

Reasumując zastosowanie grzejników 3THERMO, jest jednym z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania, dostępnym na rynku. Łącząc ten fakt z walorami:

- estetycznym (brak widocznych grzejników)

- ekonomicznym (koszt instalacji zbliżony do kosztów firmowego ogrzewania podłogowego)

- higienicznym (brak wymuszonego ruchu powietrza, naturalna wilgotność powietrza eliminująca rozwój drobnoustrojów, pleśni, zawilgocenia ścian).

 

Otrzymujemy naszym oraz Naszych Klientów zdaniem NAJLEPSZY SYSTEM OGRZEWANIA DOSTĘPNY NA RYNKU :)