Domowa Energia – Krosno – Marcin Jaracz

Kotły indukcyjne

Gdy ogrzewanie energią elektryczną jest naszym wyborem lub gdy produkujemy ją sami, wtedy kocioł indukcyjny pozwala nam na komfort ciepłej wody z niezawodnego źródła o kompaktowych wymiarach.

Ekonomia

Łatwość adaptacji istniejącej instalacji sprawia, że odpada spora część kosztów instalacji.

Brak kosztownego komina, brak konieczności podłączenia do instalacji gazowej, to kolejne oszczędności.

Kocioł indukcyjny to doskonałe połączenie z instalacją fotowoltaiczną, a bufor ciepłej wody, to najbardziej ekonomiczny sposób magazynowania nadwyżki prądu.

Trwałość

Kotły indukcyjne odznaczają się wyjątkową trwałością.

Brak jakichkolwiek części ruchomych lub grzałek podatnych na przepalenie to gwarancja ciągłej pracy przez dziesiątki lat.

Nie ma możliwości przepalenia się żadnego elementu kotła indukcyjnego.

Bezpieczeństwo

Brak spalania gazu lub paliw stałych to brak ognia, brak niebezpieczeństwa zatrucia czadem lub rozszczelnienia się instalacji.

Kompaktowość

Kocioł indukcyjny zajmuje tak mało miejsca, że można zrezygnować z wydzielonego pomieszczenia gospodarczego lub zmienić jego przeznaczenie zyskując cenne metry kwadratowe.

Konsultacja

Poznamy Twoje wymagania, potrzeby i oczekiwania. Odpowiemy na pytania i rozwiejemy możliwe wątpliwości.

Projekt

Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt i szczegółowe rozwiązania.

Niezwykle istotnym elementem przed instalacją jest właściwy projekt. Należy brać pod uwagę wiele czynników, które mają wpływ na przyszłą pracę kotła indukcyjnego. To  z kolei będzie miało przełożenie na wyższy efekt finansowy całego przedsięwzięcia.

Nasi fachowcy mają wieloletnie doświadczenie i korzystają z nowoczesnych urządzeń do pomiaru i kontroli.

Dostawa

Dostarczymy wszystkie elementy systemu oraz materiały na czas i bez uszkodzeń w transporcie.

Montaż

Zapewniamy odpowiedni i fachowy montaż.  Zamontujemy kocioł indukcyjny zgodnie z wymaganymi normami i regulacjami oraz z dbałością o trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Nasi doświadczeni monterzy, profesjonalnie zainstalują i zabezpieczą instalowane komponenty Twojego kotła indukcyjnego.

Rozruch i przeszkolenie Użytkownika

Wszystko dokładnie sprawdzimy i dokonamy wszelkich pomiarów. Włączymy instalację i upewnimy się, że działa poprawnie i zgodnie z projektem. Przeszkolimy Cię w zakresie obsługi użytkownika i odpowiemy na wszystkie pytania.

Serwis

Przeprowadzamy zalecane i niezbędne prace konserwatorskie, by podnieść trwałość instalacji i zachować jej sprawność na lata. Piec  indukcyjny należy obsługiwać i kontrolować zgodnie z załączoną instrukcją obsługi.

FAQ - rozwiewanie wątpliwości

Kocioł indukcyjny to zupełnie nowe podejście do ogrzewania i przygotowywania CWU energią elektryczną. Różnica pomiędzy nim, a ogrzewaniem za pomocą grzałek oporowych jest taka jak pomiędzy kuchenką indukcyjną, a tradycyjną elektryczną lub gazową. Jako produkt nowy rodzi oczywiście wiele pytań i na wszystkie odpowiemy - prosimy o kontakt.

Kocioł indukcyjny wykorzystuje w swojej pracy tylko i wyłącznie energię elektryczną.
Od kosztów jej pozyskania zależy więc koszt wytworzenia ciepła.

W przypadku gdy sami produkujemy energię elektryczną za pomocą instalacji fotowoltaicznych możemy mówić, że jest to niemal darmowe ogrzewanie.
Kotły indukcyjne przynoszą spore oszczędności już na pierwszych etapach inwestycji. Dają możliwość zrezygnowania z przyłącza gazowego lub instalacji na gaz płynny. Wielkość kotłowni może być dużo mniejsza niż tradycyjna, a więc redukujemy koszty budowy. Kolejne oszczędności przynosi rezygnacja z komina w przypadku pieca na paliwo stałe.

Kocioł indukcyjny nie wymaga też regularnych przeglądów co często jest pomijane w obliczaniu kosztów ogrzewania.

Nie.

Kotły indukcyjne nie promieniują i spełniają wszystkie wyśrubowane normy wymagane prawem.

Kocioł indukcyjny jest odpowiednio i skutecznie ekranowany, co powoduje, że na zewnątrz nie przedostaje się promieniowanie elektromagnetyczne.

Kotły są pod tym kątem projektowane, sprawdzane i testowane.

Tak.

Kocioł indukcyjny podgrzewa wodę w całej jej masie a nie tylko w punkcie jej kontaktu z grzałką. Dzięki temu może szybko podgrzać do odpowiedniej temperatury wodę która na bieżąco przez niego przepływa.

Małe rozmiary kotła to oszczędność miejsca i możliwość jego zastosowania tam gdzie alternatywne formy ogrzewania nie wchodzą w grę.

Tak.

Przede wszystkim kotły indukcyjne nie emitują do atmosfery żadnych substancji. Nic. Zero.

Przyczyniają się zatem do redukowania zanieczyszczeń powietrza w rejonach gdzie jest ono szczególnie zanieczyszczone – zwłaszcza w sezonie grzewczym.

Tak.
Kocioł nie posiada żadnych ruchomych części, które ulegają naturalnemu zużyciu w przypadku tradycyjnych pieców.

Kotły indukcyjne wykonane są z wysokiej jakości i wyjątkowo trwałych materiałów, które gwarantują bezawaryjne działanie kotła przez dziesięciolecia.

Nie.
Piec indukcyjny choć z powodzeniem zastępuje inne rozwiązania, nie wymaga by z nich rezygnować.

Piec indukcyjny z powodzeniem może współpracować z innymi systemami, by w danych warunkach optymalnie wykorzystać zalety każdego z nich z osobna.

Może nawet z sukcesem współdziałać z piecem na paliwa stałe.

Piec indukcyjny może wytwarzać ciepłą wodę bez konieczności rozpalania pieca na paliwa stałe, a piec na paliwa stałe ogrzewać dom gdy fotowoltaika zasilająca piec indukcyjny nie produkuje prądu – na przykład w nocy.

Scroll to Top