Domowa Energia – Krosno – Marcin Jaracz

Klimatyzacja

Każdego roku temperatury są co raz wyższe, a upały coraz bardzie dokuczliwe. Nie pomaga już nawet otwieranie okien i wietrzenie nad ranem. Nagrzane ściany szybko ogrzeją nawet chłodne powietrze nad ranem.

Dlatego klimatyzacja nie jest już luksusem lecz wyrazem troski o swoja rodzinę i dbaniem o siebie.

Niższe temperatury w naszym domu to:

Zdrowie

Osoby z problemami układu krążenia i oddechowego, cukrzycą i kobiety w ciąży są szczególnie narażone na negatywne skutki przebywanie w wysokich temperaturach.

Klimatyzacja nie tylko obniża temperaturę pomieszczeń, ale też obniża wilgotność powietrza, co ma szczególne znaczenie w gorące parne dni.

Klimatyzacja również umożliwia filtrowanie powietrza i usuwanie z niego zanieczyszczeń, co jest szczególnie ważne w przypadku osób z problemami dróg oddechowych i astmy.

Odpoczynek

W klimatyzowanym chłodnym i suchym szybciej regenerujemy własne siły i lepiej odpoczywamy

Łatwiej też zasnąć i sen jest mocniejszy, a rano czujemy się bardziej wyspani

Bezpieczeństwo

Klimatyzacja zwalnia nas z potrzeby zostawiania otwartych na noc okien.

Nie musimy już obawiać się, że ktoś to wykorzysta i nasze lub bezpieczeństwo naszych dzieci zostanie wystawione na ryzyko.

Produktywność

Ci z nas, którzy pracują w przegrzanych pomieszczeniach na pewno docenią pozytywny wpływ klimatyzacji

By pracować lepiej i efektywniej odpowiednia temperatura i wilgotność jest tak samo ważna jak ergonomiczne meble biurowe i odpowiednie oświetlenie.

Realizacja - zapewniamy usługę od projektu do realizacji

Konsultacja

Poznamy Twoje wymagania, potrzeby i oczekiwania. Odpowiemy na pytania i rozwiejemy możliwe wątpliwości.

Projekt

Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt i szczegółowe rozwiązania.

Niezwykle istotnym elementem przed instalacją jest właściwy projekt. Należy brać pod uwagę wiele czynników, które mają wpływ na przyszłą pracę klimatyzacji. To  z kolei będzie miało przełożenie na wyższy efekt finansowy całego przedsięwzięcia.

Nasi fachowcy mają wieloletnie doświadczenie i korzystają z nowoczesnych urządzeń do pomiaru i kontroli.

Dostawa

Dostarczymy wszystkie elementy systemu oraz materiały na czas i bez uszkodzeń w transporcie.

Montaż

Zapewniamy odpowiedni i fachowy montaż.  Zamontujemy klimatyzację zgodnie z wymaganymi normami i regulacjami oraz z dbałością o trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Nasi doświadczeni monterzy, profesjonalnie zainstalują i zabezpieczą instalowane komponenty Twojej klimatyzacji.

Rozruch i przeszkolenie Użytkownika

Wszystko dokładnie sprawdzimy i dokonamy wszelkich pomiarów. Włączymy instalację i upewnimy się, że działa poprawnie i zgodnie z projektem. Przeszkolimy Cię w zakresie obsługi użytkownika i odpowiemy na wszystkie pytania

Serwis

Przeprowadzamy zalecane i niezbędne prace konserwatorskie, by podnieść trwałość instalacji i zachować jej sprawność na lata. Klimatyzację należy obsługiwać i kontrolować zgodnie z załączoną instrukcją obsługi.

FAQ - rozwiewanie wątpliwości

Czasy gdy klimatyzacja była nowością już minęły. Mamy z nią do czynienia co raz częściej i powszechniej. Nadal jednak rodzi ona pewne wątpliwości i pytania. Pewne sprawy nie są do końca jasne i zrozumiałe dla wszystkich. Chętnie wszystko wyjaśnimy i udzielimy odpowiedzi na Państwa pytania.

Odpowiednio i regularnie serwisowany klimatyzator powinien poprawnie działać przez co najmniej kilkanaście lat.

Zwłaszcza klimatyzatory inwerterowe cieszą się dużą niezawodnością.

Niektórzy producenci zakładają nawet 30 lat bezproblemowej pracy urządzenia.

Tak.

Klimatyzacja poprawia komfort termiczny w pomieszczeniach, osusza je i filtruje powietrze.

Jednak by pozostała zdrowa konieczne jest jej regularne czyszczenie. W przeciwnym razie istnieje możliwość stworzenia warunków rozwoju pleśni i grzybów.

Należy też zwrócić uwagę by różnica temperaturami pomieszczeń lub temperaturą zewnętrzną nie była większa niż 6°C. Większa różnica temperatur może negatywnie wpływać na stan zdrowia i samopoczucie.

Nie.

Nowoczesne klimatyzatory – zwłaszcza inwerterowe – nie są głośne.

Raz schłodzone mieszkanie wymaga tylko częściowej mocy by podtrzymać jego niższą temperaturę. To ogranicza pracę klimatyzatora i co za tym idzie emisję dokuczliwych dźwięków.

Nowoczesne klimatyzatory posiadają też funkcję nocnego zmniejszenia mocy chłodzenia, co powoduje, że nie są uciążliwe dla mieszkańców i sąsiadów.

W skutecznej redukcji wibracji i hałasu pomagają też odpowiednie wsporniki z antywibracyjnymi punktami montażowymi.

To zależy.

Jeśli chłodzimy jeden mały pokój i tylko w największe upały, to może to być kilkanaście złotych miesięcznie w ciągu sezonu.

Gdy powierzchnia pomieszczeń jest większa i potrzebujemy stale niższej temperatury, to koszty rosną i może to być kilkadziesiąt złotych miesięcznie i więcej.

 

Przy rosnących kosztach energii elektrycznej warto zastanowić się nad własnym prądem z paneli fotowoltaicznych.

W tym przypadku koszt pracy klimatyzatora spada do zera!

Tak.

Niemal każdy nowoczesny klimatyzator może niejako odwrócić swoje działanie i zacząć nagrzewać nam pomieszczenie czerpiąc energię z zewnątrz.

Należy jednak wiedzieć, że nie ma on w tym trybie takiej sprawności jak pompa ciepła i nie może być dla niej konkurencją. Nie przygotuje nam też ciepłej wody użytkowej.

Jednak może być świetnym uzupełnieniem ogrzewania na paliwo stałe, zwłaszcza w okresie przejściowym.

Zasilana zaś z paneli fotowoltaicznych będzie darmowym źródłem ogrzewania.

Nie.

Polskie prawo zabrania montażu klimatyzacji bez odpowiednich uprawnień.

Zalecamy skorzystanie z usług wykwalifikowanej firmy, która zgodnie z prawem zamontuje urządzenie i doradzi jaki klimatyzator wybrać, jakiej mocy i z jakimi funkcjami.

Określi, gdzie najlepiej zamontować jednostkę zewnętrzną, by zachowywała maksymalna sprawność i stanowiła najmniejszą uciążliwość dla mieszkańców i sąsiedztwa.

Wykwalifikowani instalatorzy wybiorą też najlepszy wspornik, który zapewni cichą i bezpieczną pracę przez lata.

W zależności od wielkości, rodzaju, technologii, umiejscowienia paneli, a także uzyskaniu dofinansowania najczęściej instalacja zwraca się w 5-8 lat. To oznacza, że przy 25 latach jej użytkowania koszt jej instalacji zwróci nam się 3-5 razy!

Każda podwyżka cen energii elektrycznej powoduje szybszy zwrot naszej inwestycji, a następnie nasz zysk.

W zależności od wielkości, rodzaju, technologii, umiejscowienia paneli, a także uzyskaniu dofinansowania najczęściej instalacja zwraca się w 5-8 lat. To oznacza, że przy 25 latach jej użytkowania koszt jej instalacji zwróci nam się 3-5 razy!

Każda podwyżka cen energii elektrycznej powoduje szybszy zwrot naszej inwestycji, a następnie nasz zysk.

Zimą niższa temperatura paneli fotowoltaicznych poprawia ich sprawność. Jednak wraz z malejącym nasłonecznieniem spada produkcja energii elektrycznej.

Przyszłością są tanie formy magazynowania nadwyżki energii wyprodukowanej latem.

Obecnie najefektywniejszym rozwiązaniem jest maksymalne wykorzystanie energii latem, zastosowanie pompy ciepła i nowoczesnych systemów ogrzewania.

Zakłada się, że sprawność markowych paneli maleje maksymalnie około 0.4% rocznie.

Tak więc po 25 latach ich wartość ciągle będzie wynosić w granicach 80%.

Oczywiście są producenci, których panele zachowują jeszcze większą sprawność.

Nie. Panele czołowych producentów są wytrzymałe na wszystkie opady atmosferyczne w tym na grad i nacisk nagromadzonego śniegu.

Tak. Jest to bardzo bezpieczna forma produkowania energii elektrycznej.

Pożar instalacji występuje niezwykle rzadko i najczęściej jest spowodowany niskiej jakości panelami i falownikiem oraz błędami w ich montażu.

Regularny serwis instalacji pozwoli na znaczne zmniejszenie ryzyka wszelkich uszkodzeń w tym pożaru.

Scroll to Top