Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Program „Mój Prąd” to bezzwrotna pomoc w formie dotacji, z której skorzystać mogą osoby fizyczne, które przeznaczą pieniądze na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej. Wyprodukowany w ten sposób prąd, pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na rachunek za prąd pobierany do tej pory z sieci energetycznej.
Program ten zakłada zwrot 50% wartości instalacji fotowoltaicznej, maksymalnie do 5000zł.
II edycja programu rozpoczęła się 13 stycznia i potrwa do 18 grudnia 2020 roku.

 

"Mój prąd" to program rządowy, pozwalający tysiącom Polaków obniżyć rachunki za prąd. Ty również możesz zostać jego beneficjentem. Jest to bezzwrotna pomoc w formie dotacji, przeznaczonych na instalacje fotowoltaiczne. Pozyskują one energię słoneczną, przetwarzają na prąd, a comiesięczne rachunki za energię elektryczną zmieniają się w niepozorne sumy. 

Zasady dofinansowania Mój Prąd

Dotacje na instalacje i panele obowiązują w całej Polsce. Jest to bezzwrotna dotacja, przyznawana na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Z pomocy mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne, które zdecydują się zamontować panele i czerpać energię ze słońca. Fotowoltaika skutecznie pomaga obniżyć rachunki za prąd. Kto może ubiegać się o takie dofinansowanie? Każda osoba fizyczna, która zdecyduje się na zamontowanie instalacji. Nasza firma trudni się montażem fotowoltaiki i pomocą w uzyskaniu dofinansowania na nią w Krośnie. Instalacja jest opłacalna ekonomicznie dla użytkownika, a także służy środowisku.

Fotowoltaika Krosno- dofinansowanie

Aby uzyskać dotacje na rzecz instalacji, należy zainstalować zespół urządzeń fotowoltaicznych o mocy od 2 kW do 10 kW. W skład instalacji wchodzą panele wykonane z krzemu, inwertery, wszelkie okablowanie, a także akcesoria dodatkowe. W ramach programu można otrzymać dotacje, która pokryje 50% kosztów. Cała kwota nie wyniesie jednak więcej niż 5000 złotych.

Jak złożyć wniosek? 

Wniosek na dofinansowanie składa się online. W tym celu niezbędne jest posiadanie konta zaufanego lub e-dowodu. Proces wypełniania wniosku elektronicznego jest stosunkowo prosty – wystarczy przygotować kopię faktury za montaż instalacji fotowoltaicznej, dowód wpłaty oraz dokumenty potwierdzające montaż licznika dwukierunkowego.

W celu złożenia wniosku należy zalogować się na stronie login.gov.pl, podać informacje dotyczące danych kontaktowych oraz dołączyć obowiązkowe załączniki. Ostatnim krokiem jest złożenie elektronicznego podpisu.

Dofinansowanie na fotowoltaikę w mieście Krosno i w województwie podkarpackim działa na takich samych zasadach jak w całej Polsce. 

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej rządowej stronie dotyczącej programu - odnośnik TUTAJ

Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem, który pomoże w przygotowaniu wniosku i dopełnieniu wszystkich formalności. – tel. +48 133 000 115