Fotowoltaiczne dachówki Tesla tańsze o ok. 20% niż konwencjonalny dach?

Wraz ze wzrostem popularności odnawialnych źródeł energii, w USA rośnie zainteresowanie na fotowoltaiczne dachówki od firmy Tesla. Cena wynosi ok. 220 $/m2, biorąc pod uwagę znaczne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną oraz ulgi podatkowe w Ameryce dachówka Solar Roof będzie tańsza od standardowych pokryć.

Fotowoltaiczne dachówki w przystępnej cenie i wsparcie dla OZE

Amerykański system wspierania OZE umożliwia odliczenie od podatku zakupionej instalacji czy też samochodu elektrycznego. Jest on głównym powodem, przez który inwestycje w produkty takie jak Tesla Solar Roof stają się opłacalne dla coraz większej liczby mieszkańców.

Od dawna wypatrywane fotowoltaiczne dachówki Tesla są wykonane ze szkła pokrytego substancją o właściwościach fotowoltaicznych, dzięki czemu mogą służyć jako atrakcyjny zamiennik tradycyjnych pokryć dachowych oraz finansowo atrakcyjna alternatywa dla paneli fotowoltaicznych. Ich unikatowa konstrukcja sprawia, że wyglądem przypominają zwyczajne dachówki – zwłaszcza dla kogoś, kto patrzy na taki dach z dołu – pomimo, że są bardziej funkcjonalne, niż ich dobrze znany odpowiednik.

Źródło: Tesla
źródło: Tesla

Designerskie rozwiązanie fotowoltaiczne na każdy dach 

Na tą chwile Tesla oferuje cztery wzory: czarne, szklane dachówki o szorstkiej teksturze, gładkie, szare dachówki, dachówkę przypominającą łupek oraz klasyczną dachówkę. Według firmy, zainstalowanie fotowoltaicznego dachu zajmuje 5 – 7 dni. Tesla jest odpowiedzialna za całość procesu instalacji – od początku do końca, co jest znacznym ułatwieniem dla klienta.

Cena dachówki Tesla Solar Roof wzbudziła zainteresowanie ze względu na swoją atrakcyjną cenę 220$ /m2, jest to niemała konkurencja dla paneli fotowoltaicznych ze względu na na cenę i porównywalną sprawność. Firma Tesla poszła o krok dalej i zaoferowała gwarancje swojego produktu na czas żywotności domu

Fotowoltaiczny dach –  mocniejszy, niż tradycyjny

Dodatkową korzyścią płynącą z zamontowania dachówek Tesla Solar Roof jest fakt, że są one mocniejsze i bardziej wytrzymałe niż konwencjonalne pokrycie dachu. Na obszarach, gdzie często występują burze oraz silne wiatry, solidny dach stanowi ogromną zaletę.

Szczęśliwi nabywcy fotowoltaicznych dachówek od Tesli otrzymają również Powerwall 2.0 – akumulator do przechowywania energii z wbudowanym inwerterem. Łączy się on z domowym systemem elektryczności, pozwalając gospodarstwu domowemu nawet na stuprocentową niezależność energetyczną i umożliwiającą stworzenie domowego systemu off – grid. Co prawda kosztuje on 6 500 $, długoterminowe oszczędności są szacowane na tysiące dolarów.


źródło: Tesla

Źródło: Tesla, Inhabitat.com, globenergia.pl